VR-TN  VR-TN Virtuálna realita | Trenčín    

:: Únikové hry ARVI


Ak ste doteraz váhali nad tým, či je virtuálna realita pre Vás vhodná no zároveň máte radi únikové hry - máme pre Vás dobrú správu. Vďaka spolupráci so spoločnosťou ARVI VR Vám ponúkame možnosť skĺbiť tieto dve veci do jednej a zahrať si únikovú hru vo virtuálnom svete.

 

ARVI VR

 

Únikové hry sú dobrodružné hry, kde ste s ostatnými hráčmi uzavretý v nejakom ohraničenom priestore a Vašou úlohou je nájsť stopy a indície, vyriešiť sériu logických úloh a v stanovenom čase z daného priestoru uniknúť. Dĺžka hry záleží od Vašej šikovnosti a obtiažnosti zvoleného titulu.:: Ponuka hier:


Vianoce (1-3 hráči, ľahké)

Vianoce sú ohrozené! Santa uviazol vo fujavici, stratil všetky darčeky a nevie nájsť cestu domov. Iba ty môžeš zachrániť Vianoce. Ak chceš Santovi pomôcť trafiť domov, musíš rozsvietiť svetlá na najväčšom vianočnom stromčeku v celom lese. Skôr než to však urobíš, musíš sa dostať k Santovmu bydlisku na Severnom póle a dať tam všetko do poriadku. Zisti, prečo škriatkovia odmietajú pracovať a prečo si darčeky nenachádzajú cestu k deťom. S pomocou Santových najlepších sobov rýchlo oživ prvý vianočný stromček!

Misia SIGMA (2-3 hráči, ľahké)

Tajná služba odhalila a zneškodnila známeho teroristu, ktorý sa posledných desať rokov ukrýval v schátranej časti mesta. To sú tie dobré správy. Ukázalo sa totiž, že na streche opustenej výškovej budovy maniak nainštaloval jadrovú hlavicu s časovačom. Samotnú budovu zmenil na vežu plnú rafinovaných pascí a prekážok. Odporučili vás ako špecialistu na podobné úlohy a s pomocou tajnej služby ste sa dostali na dvor. Ďalej je to už na vás. Prejdete cez všetky pasce a zabránite jadrovému útoku?

Dom hrôzy (1-3 hráči, ľahké)

Noc. Opustená chátrajúca chata v lese. Pavučiny na stenách, prach na zemi, starý nábytok a... ani jedna živá duša. Vyzerá to tak, že dom je už dávno opustený. Ale je to naozaj tak? Snažíte sa pochopiť, čo sa tu deje, ale iba jedna vec je istá – tento dom vás nenechá len tak jednoducho odísť. Obzeráte sa okolo, vidíte, že dvere a okná sú zatvorené, nie je tu elektrina a svetlo z takmer vyhorenej sviečky nestačí na osvetlenie tejto tmavej miestnosti. S hrôzou si uvedomujete, že ste v pasci. V slabom svetle sviečky sa mihne silueta... Alebo to bol len očný klam? Ste pripravení poraziť svoj strach a ponoriť sa do tajomstiev tohto temného miesta?

Prežitie (1-3 hráči, stredné)

S priateľmi ste si naplánovali nezabudnuteľnú dovolenku. Určite ste však neplánovali, že sa zmení na boj o prežitie. Do lietadla udrel blesk a vy ste stroskotali na malom neobývanom ostrove v Tichom oceáne. Vysielač v kabíne je poškodený a nedarí sa vám ho naladiť na vlnovú dĺžku, ktorá by vám umožnila privolať pomoc. Ktovie, koľko potrvá, kým vás záchranný tím nájde... Ste v šoku, vydesení a trápi vás hlad. Nemáte zásoby a zo všetkých strán vás zviera divočina. Blíži sa búrka a vy sa potrebujete niekam ukryť. Ak chcete prežiť, musíte zapojiť rozum. Porozhliadnite sa po ostrove a skúste nájsť niečo, čo vám pomôže prežiť.

Dobrodružstvo v džungli (2-3 hráči, stredné)

Na prechádzke v parku ste natrafili na portál, ktorý vedie do tajomného sveta. Rozprestiera sa pred vami úžasná svätyňa plná zvierat. Ale ako sa môžete vrátiť? Ak sa chcete dostať domov, musíte splniť niekoľko hádaniek a prebádať záhadný svet lietajúcich ostrovov.

Stratený signál (2-3 hráči, stredné)

Pred piatimi hodinami došlo k neočakávanej strate spojenia s utajenou výskumnou stanicou „Asgard“ na obežnej dráhe Zeme. Neskôr sa stanica presunula k bližšiemu orbitu. Už o hodinu „Asgard“ vstúpi do atmosféry našej planéty. Pád stanice na Zem si vyžiada milióny obetí. Ako člen zásahového tímu máte za úlohu obnoviť riadiace systémy stanice, ktoré sú nevyhnutné na návrat na obežnú dráhu. Na to musí byť vaše vedomie digitálne importované do experimentálneho modelu technického robota, ktorého testovanie našťastie práve prebieha na ďalšej neďalekej orbitálnej stanici. Čo sa ukrýva v útrobách na prvý pohľad opustenej vesmírnej stanice a kam zmizla jej posádka? Nájdite odpovede a opravte hlavný palubný počítač, aby ste predišli katastrofe.

Svätyňa (2-3 hráči, stredné)

Svet spisovateľa H.P. Lovecrafta je plný temných zákutí a tajomných stvorení, ktorým by ste sa mali radšej vyhnúť. Prišiel vám však list od blízkej priateľky Anny, ktorá vedie detektívne vyšetrovanie záhadných zmiznutí v neďalekých lesoch. A teraz už nemáte na výber: musíte urobiť všetko, čo je vo vašich silách, aby ste ju zachránili. V liste vás totiž prosí o pomoc a potom sa po nej zľahla zem... Chystáte sa uskutočniť vlastné vyšetrovanie. Musíte navštíviť starý opustený kláštor, v ktorom sa usídlil kult vyznávajúci prastaré božstvo. V ohrození nebude iba váš život, ale aj vaša duša, pretože sa postavíte zoči-voči tajomnej sile, ktorá drieme v kobkách pod opusteným kláštorom. Ak chcete zistiť, čo sa stalo vašej priateľke a uniknúť vplyvu nadprirodzených javov, musíte odhaliť hrôzostrašné tajomstvá ukryté v temnej svätyni a vyriešiť prastaré hádanky.

Černobyľ (1-3 hráči, stredné)

Keby sme len mohli zmeniť minulosť alebo byť svedkami udalostí, ktoré zmenili svet... Je možné zmeniť osud? Cestujte späť v čase, aby ste zistili, či môžete zmeniť situáciu, z ktorej zdanlivo neexistovalo východisko. Čo sa stalo v noci nehody? Čo sa stalo potom? Nájdite odpovede na otázky, ktoré boli doteraz nezodpovedané. Mesto duchov Černobyľ vám môže povedať jeho príbeh... Príbeh, ktorý stál životy. Katastrofa, ktorá nás aj dnes postihuje ...

Cyberpunk (2-3 hráči, ťažké)

Je začiatok 22. storočia. Spoločnosť sa zrútila v dôsledku rýchleho technologického pokroku. Ľudia značne modifikujú svoje telá. Spoločnosti navzájom bojujú o údaje, ktoré sa stali najcennejšou komoditou na trhu. Vaša skupina zložená z kyborgov vybavených špeciálnymi zručnosťami sa rozhodla ukradnúť určité vzácne údaje z archívov vplyvnej spoločnosti. Pri preniknutí do komplexu bez povšimnutia sa musíte dostať do archívov a stiahnuť si pamäť zásobníka. To však vôbec nebude ľahké.

Väznica (2-3 hráči, ťažké)

Váš policajný tím už dlhé roky nemilosrdne rozbíja zločinecké organizácie. Pri poslednej veľkej operácii padlo niekoľko hláv skorumpovaných šéfov polície. Ale od slávy k zatrateniu je vždy iba krôčik. Našili to na vás, a tak sa v dôsledku vymysleného obvinenia ocitáte za mrežami. Vaši priatelia sú však stále na slobode. Plán úteku je pripravený, teraz už to chce iba odvahu, prefíkanosť a šťastie, aby ste sa dostali na slobodu a očistili svoju povesť. A potom pokračovali v boji za spravodlivosť.

Alica (1-3 hráči, ťažké)

Zúčastnite sa víru udalostí a vžite sa do Alicinej kože! Ponorte sa do sveta skutočnej mágie! Musíte odhaliť tajomstvá Srdcovej kráľovnej, ktorá čarovala v čase Krajiny zázrakov. Vypite zmenšujúci elixír a choďte za Bielym králikom kľukatými bludiskami sveta za zrkadlom, kde je všetko obrátené naruby. Pomôžte Klobúčnikovi, ktorý uviazol v čase, upratať neporiadok na šialenom čajovom večierku. Mačka Škľabka vás prevedie začarovanou húštinou Temného lesa. Zachráňte víly, ktoré poznajú tajomstvo zlej kráľovnej, pomocou tipov múdrej húsenice. Nájdite spôsob, ako sa preplížiť okolo strážcov kariet do hradu plného zložitých pascí, aby ste porazili Srdcovú kráľovnú, prelomili kúzlo hlavnej veže s hodinami a zachránili ríšu divov.

Dom hrôzy 2 (1-3 hráči)

Dom s dusnou atmosférou... stroboskopické svetlá a zastrašujúce zvuky vychádzajúce zo stien, hoci dnu nikoho niet. Desivý šepot. Zrazu nahnevané výkriky. Tiene pohybujúce sa v tme. Úplná temnota neznáma. Mŕtvi potrebujú živých. Potrebujú ťa. Záhadná a brutálna vražda v malom meste šokovala miestnych obyvateľov. Hovorí sa, že jednej noci okultisti zabili celú rodinu a prekliali ich duše, čím ich navždy uväznili v múroch. Dokážete vyriešiť túto zapeklitú záhadu? Ste skutočne pripravení preskúmať každý kút tohto temného a ponurého miesta, aby ste oslobodili úbohé nešťastné duše rodiny? Premýšľajte dlho a tvrdo. Ak zlyháte, Dom navždy pohltí vašu dušu.
Facebook
 
(c) 2017 VR-TN Trenčín